Габровският камерен оркестър ще представи за първи път в България „Сюита в старинен стил“ от норвежкия композитор Кристиян Синдинг
преди 17 часаГабровският камерен оркестър ще изнесе тази вечер концерт от цикъла „Избрано от публиката“. Музикалното събитие ще се състои от 19:00 часа в Художествена галерия „Христо Цокев“, съобщи диригентът на оркестъра Иван Стоянов. В програмата са включени първото изпълнение в България на „Сюита в старинен стил“ за цигулка и оркестър от норвежкия композитор Кристиян Синдинг, концертът Tabula Rasa за две цигулки, струнен оркестър и пиано от естонския композитор Арво Пярт, „Вокализ“ от Сергей Рахманинов и „Валс-скерцо“ от Пьотр Илич Чайковски.