Прокуратурата е образувала досъдебно производство за безстопанственост относно работата на „Автомагистрали“ ЕАД
преди 17 часаС постановление на Софийска градска прокуратура (СГП) от 3 юни е образувано досъдебно производство за безстопанственост, свързана с работата на „Автомагистрали“ ЕАД. Към него са присъединени сигнал относно злоупотреба с бюджета на България при плащания за изграждане на автомагистрала „Хемус“ и сигнал относно извършено длъжностно престъпление при сключване на договори за изграждане на автомагистрала „Хемус“ по проект за доизграждане на автомагистрала „Хемус“, съобщиха от прокуратурата.