Представител на „Алтернатива за Германия“ изрази съжаление за Брекзит и отрече, че много членове на партията му са го приветствали
преди 14 часаДесет години след като британците гласуваха за напускане на Европейския съюз, Бернд Бауман, първи парламентарен секретар на „Алтернатива за Германия“ (АзГ) в Бундестага, изрази съжаление по повод Брекзит, като същевременно отрече, че много от членовете на крайнодясната, антиевропейска партия са приветствали това решение по онова време, предаде ДПА. „Жалко е, че загубихме британците“, каза Бауман. „Те действително принадлежат към Европа.