Датски наборници ще бъдат разположени в Гренландия, съобщи датският министър на отбраната
преди денДатският министър на отбраната Йепе Брус днес заяви, че в Гренландия - автономната датска територия, която американският президент Доналд Тръмп иска, ще бъдат разположени наборници, предаде Франс прес. “В Гренландия ще бъдат разположени наборници заедно с професионални войници ще участват изцяло във всички мисии”, каза Брус в отговор на въпрос в парламента. През пролетта Втори канал на датската обществена телевизия (ТВ2) съобщи, че армията планира разполагане на наборници в Гренландия от септември, за да засили присъствието си в отговор на натиска от САЩ.