Трафикът през Ормузкия проток достигна най-високо ниво от началото на войната в Иран, според платформи за следене на корабоплаването
преди 9 часаНай-малко 37 кораба със суровини са преминали през Ормузкия проток вчера, което представлява рекордно голям брой съдове от началото на войната в Близкия изток в края на февруари, сочат данни на платформата „Кплер“ (Kpler), цитирани от Франс прес. Засилването на морския трафик през ключовия морски път се случва почти седмица след сключването на меморандума за разбирателство между САЩ и Иран. Ако към този брой се добавят и контейнеровозите, най-малко 42 търговски кораба са преминали през протока през вчерашния ден, което също е рекорд, според доставчика на навигационни данни „Ей Екс ЕсМарин“ (AXSMarine).