ОАЕ откриват първата си пътническа железопътна мрежа в края на юни
преди 9 часаОбединени арабски емирства (ОАЕ) ще въведат в експлоатация първия си пътнически влак в края на месеца, като през следващите месеци железницата ще свърже основните градове в страната, съобщи Франс прес, позовавайки се на новинарската агенция на страната УАМ. Новата жп гара в Абу Даби беше открита днес от престолонаследника шейх Халед бин Мохамед бин Зайед, с което той отбеляза „предстоящото пускане на националната пътническа железопътна мрежа“.