МТИ: Унгария посрещна два нови изтребителя "Грипен"
преди 4 часаУнгарските военновъздушни сили проведоха днес официална церемония по посрещането на два нови изтребителя "Грипен" в авиобазата на въоръжените сили в Кечкемет, предаде агенция МТИ. Самолетите, произведени в Швеция, пристигнаха в Унгария на 18 юни. С тях общият брой на изтребителите "Грипен" в състава на унгарските военновъздушни сили достига 18. С пристигането на новите машини Унгария отбелязва и 20 години от началото на военното сътрудничество с Швеция в областта на бойната авиация.