Министър Велислава Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за включване на България в програмата за безвизово пътуване
преди 6 часаМинистърът на външните работи Велислава Петрова прие делегация на високо ниво от Департамента по вътрешна сигурност на САЩ, водена от Джон Гунтанис, заместник-подсекретар по стратегията, политиката и планирането. В срещата участваха и представители на Държавния департамент на САЩ, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи (МВнР). Българският първи дипломат изтъкна, че приема визитата като израз на сериозно признание за напредъка на България в изпълнението на техническите изисквания за сигурност и че премахването на визовите изисквания за туристически визи за българските граждани би гарантирало баланс и взаимно зачитане на приоритетите на всяка страна, като отразява стратегическото партньорство между България и САЩ.