Откриха STEM центрове в две кюстендилски училища
преди 12 часаОткриха STEM центрове в Основно училище „Проф. Марин Дринов“ и Професионална гимназия по туризъм „Никола Вапцаров“ в Кюстендил. В Основно училище „Проф. Марин Дринов“ STEM центърът е надграден с оборудване свързано с роботика, приложно програмиране физика, математика и природни науки, каза пред журналисти директорът на училището Божидар Попов. Центърът бе открит преди година, като церемонията съвпадна с откриването на реновираната сграда на училището.