Трима министри ще говорят за мястото на България в развитието на изкуствения интелект на „Уебит 2026" в София
преди 11 часаТрима представители на правителството са сред говорителите на конференцията „Уебит 2026“ (Webit 2026), насрочена в 09:00 часа днес в НДК в София. Вицепремиерът и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев, министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев и министърът на енергетиката Ива Петрова се предвижда да участват в дискусионния панел, който търси отговор на въпроса може ли България да се превърне в европейски център за развитие и иновации в областта на изкуствения интелект (ИИ/AI).