Административният съд във Варна образува ново дело по иск на бившата транспортна болница срещу Националната здравноосигурителна каса
преди 9 часаАдминистративният съд във Варна образува ново административно дело по искова молба на „МБАЛ Варна“ ЕООД (бившата Транспортна болница) срещу Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), съобщиха от съда. Спорът е за неизпълнение на парични задължения по административен договор за оказване на болнична помощ по клинични пътеки, амбулаторни и клинични процедури. В средата на март т.г. болницата заведе дело срещу касата за неизплатени близо 300 000 евро, а след това здравното заведение оттегли исковата си молба, а съдът прекрати производството.