Празници на изкуствата ще се състоят за 16-и път в галерия „Дворът“ в село Врабево
преди 8 часаПразници на изкуствата се организират в галерията на открито „Дворът“ в село Врабево за шестнадесети пореден път, съобщи за БТА кметът на селото Мария Михова. Мотото тази година е „Изкуството е диалог и памет“. Откриването е в 11:00 часа на 27 юни (събота). Идеята за празниците на изкуството възниква преди 16 години като съвместна инициатива на проф. Аксиния Джурова, проф. Владимир Игнатовски, Силвия Кавданска, Зорница Китинска и Хирофуми Аджичи.