Севернокорейският лидер Ким Чен-ун заяви, че страната му ще използва статута са на ядрена държава, за да се справи с глобалната несигурност
преди 7 часаСевернокорейският лидер Ким Чен-ун заяви, че използването на статута на Северна Корея на ядрена държава е единственият начин страната да се справи с непредсказуемата и сложна ситуация в сферата на глобалната сигурност, предаде официалната телеграфна агенция КЦТА, цитирана от Ройтерс. Ким заяви, "невъобразимите и изненадващи инциденти и събития" по света се случват заради "гангстерската" алчност на хегемонистични държави, което прави конфликтите по света по жестоки, и обвини САЩ в задълбочаване на кръвопролитията в Европа и Близкия изток.