Самотата сред младите в Германия остава висока дори след пандемията, установи изследване
преди 14 часаМладите хора в Германия продължават да изпитват високи нива на самота години след пандемията от КОВИД-19, предаде ДПА. Според резултатите от проучване, публикувано от Федералния институт за демографски изследвания (BiB) по повод Седмицата за борба със самотата, малко над един на всеки пет души на възраст между 21 и 30 години посочва, че се чувства „много самотен“. Сред хората на възраст от 31 до 54 години този дял е около 14 процента.