Три деца, заболели от морбили в Ловшека област, са настанени в болница в Плевен
преди 9 часаВ Ловешка област са регистрирани трима заболели от морбили, съобщават от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Ловеч. Единият случай е на 5-годишно дете от Луковит, другите два – деца от село Бежаново, на 6 и на 12 години, контактни в семейството. Хоспитализирани са в Инфекциозното отделение на Университетската многопрофилна болница за активно лечение „Д-р Георги Странски“ в Плевен. Случаите на морбили са двойно по-малко от предходната седмица, когато бяха шест.