Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит, каза омбудсманът Велислава Делчева
преди денЦелевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за управление на бюджетния дефицит. Това заявява омбудсманът Велислава Делчева в становище до Министерството на труда и социалната политика (МТСП) относно публикувания за обществено обсъждане проект за промяна на наредбата за целева помощ за отопление, съобщиха от пресцентъра на институцията. Общественият защитник изразява сериозни резерви към предложението помощта за отопление да се изплаща на два транша вместо еднократно.