След трагедията с млада жена в Пирин: Кметът на Банско благодари на спасителите и призова към повече отговорност в планината
преди 4 часаДнес се проведе издирвателна акция в района на алпийския ръб Кончето в Пирин, която, за съжаление, нямаше добър край. Изказвам своите най-искрени съболезнования към семейството, близките и приятелите на загиналата туристка, написа във Фейсбук кметът на Банско Стойчо Баненски. Наред с тъгата пред човешката трагедия, отново станах свидетел на висок професионализъм, смелост и всеотдайност на всички участници в акцията по издирването. Българските ВВС, които днес помогнаха толкова много, ме... Продължава