Призванието на християните е да бъдат носители на светлина и радост, каза архимандрит Стефан в сливенския храм „Св. Димитър Солунски"
преди 2 дниПризванието на християните е да бъдат носители на светлина и радост, каза архимандрит Стефан в сливенския храм „Св. Димитър Солунски" в третата неделя след Петдесетница. В проповедта си той се спря на евангелските думи, че „ако окото е светло, човек ще бъде изпълнен със светлина, а ако е тъмно, с тъмнина". Архимандрит Стефан обясни, че окото в библейския контекст е символ на начина, по който човек възприема света около себе си.